Niedawno poszukiwałem niedrogiego laptopa, który byłby przede wszystkim lekki i oferował akceptowalną (w swojej cenie) wydajność. Ostatecznie wybrałem Teclasta F6 (bez dopisku Pro), ale gdybym jeszcze chwilę poczekał, to niewykluczone, że zdecydowałbym się na właśnie wprowadzonego do sprzedaży techBite ARC 11.6, ponieważ w swojej cenie wydaje się naprawdę niezłą propozycją.
Laptop wyposażono w dotykowy wyświetlacz IPS o przekątnej 11,6 cala, proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli, który można obrócić o 360° i korzystać z niego jak z tabletu. W takim ułożeniu sprzęt wygląda nawet znacznie lepiej, ponieważ w pozycji klasycznego laptopa ta przeogromna ramka na dole jest po prostu straszna (może być jednak przydatna w trybie tabletu, bowiem umożliwi pewny chwyt).
Jednostką centralną w techBite ARC 11.6 jest dwurdzeniowy, dwuwątkowy (14 nm) procesor Intel Celeron N4000 (bazowa częstotliwość: 1,1 GHz; częstotliwość zwiększania mocy: 2,6 GHz) ze zintegrowaną grafiką Intel UHD Graphics 600, który współpracuje z 4 GB RAM. Laptop fabrycznie ma zainstalowane jedynie 32 GB pamięci flash, jednak przestrzeń na pliki da się rozszerzyć zarówno za pomocą karty microSD (do 128 GB), jak i dysku SSD ze złączem M.2 (do 512 GB).
Laptop konwertowalny techBite ARC 11.6 oferuje również czytnik linii papilarnych, który jest rzadkością w sprzętach tej klasy. Oczywiście nie zabrakło też kamerki (ma ona rozdzielczość VGA) oraz modułów Bluetooth i Wi-Fi (802.11 b/g/n). Jeśli zaś chodzi o porty, to sprzęt ten oferuje 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x HDMI i 1x złącze audio.
Laptop konwertowalny techBite ARC 11.6 pracuje pod kontrolą 64-bitowego systemu Windows 10 Home. Za zasilanie odpowiedzialna jest natomiast bateria o pojemności 4000 mAh 7,4 V – według producenta energii wystarczy na do 5 godzin pracy. Nie jest to więc godny podziwu wynik, a raczej zwyczajnie… poprawny. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest jednak jego waga – urządzenie waży zaledwie jeden kilogram.
techBite ARC 11.6 dostępny jest już w >oficjalnym sklepie internetowym mPTech<. Cenę tego laptopa konwertowalnego ustalono na 869 złotych. W mojej opinii to naprawdę godna rozważenia propozycja, jeśli ktoś szuka takiej konstrukcji, aczkolwiek trzeba pamiętać o dość krótkim czasie pracy na pojedynczym ładowaniu.
Źródło: informacja prasowa