Oukitel K3 i Sony Xperia XZ Premium (fot. Oukitel)

Oukitel K3 błyszczy się jak Sony Xperia XZ Premium, ale ma prawie dwa razy większą baterię

Którą w dodatku można naładować do pełna w bardzo dobrym czasie

Mniej znani producenci lubią się wzorować na swoich bardziej popularnych kolegach po fachu. Na szczęście jednak coraz rzadziej zdarza się, że ktoś po prostu chamsko kopiuje design jakiegoś smartfona, jednocześnie pakując do niego przeciętne podzespoły. Taki Oukitel K3 na przykład przypomina z wyglądu Sony Xperię XZ Premium, ale przy okazji oferuje również bardzo dobrą specyfikację. A to wszystko w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Jakiś czas temu przeczytałem gdzieś, że z obserwacji m.in. sprzedawców jasno wynika, że klientów jak magnes przyciągają smartfony w błyszczących obudowach. Nic więc dziwnego, że producenci chcą na tym skorzystać i tak projektują swoje nowe urządzenia, aby nie umknęły one uwadze potencjalnych użytkowników. Przykładów jest całe mnóstwo, ale w tym przypadku skupimy się na Oukitel K3 i Sony Xperii XZ Premium.

Oba smartfony mają bowiem błyszczące plecki, a na przodzie 5,5-calowy wyświetlacz, nad i pod którym znajdują się dość szerokie ramki. W Oukitel K3 wydają się one jednak nieco lepiej zagospodarowane, ponieważ pod ekranem mamy czytnik linii papilarnych i przyciski funkcyjne Androida. Dla porównania, w Sony Xperii XZ Premium skaner jest na boku, a przyciski HomeWteczOstatnie aplikacje pojawiają się na wyświetlaczu, zabierając nieco miejsca.

Oukitel K3 i Sony Xperia XZ Premium (fot. Oukitel)

Warto też dodać, że Oukitel K3 oferuje aż cztery aparaty: po dwa na przodzie i na tyle. W obu przypadkach jest to połączenie 13 Mpix i 2 Mpix „oczka”, choć można też skorzystać z opcji interpolacji zdjęć do 16 Mpix. Natomiast zadaniem drugiego obiektywu jest zbieranie informacji o głębi, aby użytkownik mógł uzyskać niezwykle popularny ostatnimi czasy efekt bokeh, czyli rozmazanego tła.

Poniżej możecie zobaczyć, że Oukitel K3 ma wiele wspólnego z kilka razy droższą Sony Xperią XZ Premium. Warto jednak zauważyć, że smartfon Oukitela ma akumulator o prawie dwa razy większej pojemności (6000 mAh vs 3230 mAh; na grafice musiał wkraść się mały błąd).

Oukitel K3 versus Sony Xperia XZ Premium (fot. Oukitel)

A jak jesteśmy już w temacie akumulatora, to Oukitel zadbał o obecność szybkiego ładowania, aby właściciele Oukitela K3 nie musieli spędzać przy gniazdku pół dnia. Dzięki ładowarce 9V 2A smartfon naładuje się od 0% do 100% w około 170 minut. To świetny wynik, ponieważ nierzadko mniej więcej tyle też trwa uzupełnianie energii w urządzeniach ze średniej półki z ogniwami ~3000 mAh.

W dodatku producent zapewnia, że 6000 mAh wystarczy na dwa dni bardzo intensywnego użytkowania. Przy mniejszym czas ten będzie oczywiście dłuższy, choć to naturalnie już kwestia indywidualna jak ktoś korzysta ze smartfona.

Zainteresowanych Oukitelem K3 odsyłam do >autoryzowanego sklepu producenta<, w którym można zamówić smartfon. Aktualnie trwa jeszcze jego przedsprzedaż i z tej okazji cenę obniżono do 139,99 dolarów. Pre-order potrwa do 7 września i później cena wróci do standardowego poziomu, czyli 179,99 dolarów. 40 dolarów to spora kwota, więc warto rozważyć zakup tego modelu właśnie teraz. Tym bardziej, że Oukitel dorzuca teraz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 20 dolarów (etui, szkło na ekran i kabel OTG), więc końcowa oszczędność wyniesie aż 60 dolarów (~215 złotych).

Zobacz też:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/18/oukitel-k3-aparat/

Artykuł powstał przy współpracy z Oukitel