LG stara się w każdym segmencie smartfonów walczyć zaciekle z innymi producentami. Szczególną uwagę Koreańczycy poświęcają modelom ze średniej półki, które w skali światowej są bardzo chętnie wybierane, głównie u operatorów, gdzie można je często nabyć za symboliczną złotówkę. Jednym z takich smartfonów jest Zero, znany na niektórych rynkach również pod nazwą Class. Jego atutem z pewnością nie są podzespoły, zdecydowanie typowe dla mid-range’ów, a wykonanie oraz jakość spasowania poszczególnych elementów. Jak wypada przy pierwszym spotkaniu?
LG Zero to naprawdę porządnie wykonany smartfon. Gdy weźmiemy go po raz pierwszy do ręki, poczujemy, że obcujemy z urządzeniem, w którego przypadku szczególną uwagę poświęcono własnie obudowie. Smukła konstrukcja, szkło 2.5D na froncie i lekko zaokrąglone plecki zdecydowanie świetnie się ze sobą komponują. Jedyną skazą pozostaje wystający z tyłu „garb” z aparatem głównym oraz przyciskami głośności i zasilania. Wrażenie solidności telefonu podkreśla masa, wynosząca dokładnie 154 g – wielka szkoda, że mimo to bateria ma pojemność zaledwie 2050 mAh (nie, to nie jest żaden żart).
Nieco gorzej wygląda sprawa z ramkami na przodzie Zero – szybko zauważymy, że są one sporych rozmiarów. Moim zdaniem LG powinno je zmniejszyć. Pierwsze chwile z użytkowania tego modelu można określić jako całkiem przyjemne. Wyświetlacz oferuje niezłą jakość obrazu, choć znajdziemy aktualnie bezpośrednich rywali będących lepszym pod tym względem, a sama szybkość działania po wyjęciu z pudełka wypada naprawdę dobrze. Snapdragon 410 ze skromnym 1,5GB RAM i Androidem 5.1.1 Lollipop z LG UX 4.0 radzi sobie zadowalająco. Zobaczymy, jak bardzo smartfon zwolni po kilkunastu dniach intensywnych testów – konkurenci często mają więcej pamięci operacyjnej i nieco lepsze SoC.
Pośród ważnych informacji na temat LG Zero warto napisać jeszcze o aparacie głównym 13 Mpix oraz przedniej kamerce 8 Mpix. Mamy ponadto slot kart microSD, który w ogólnodostępnej wersji telefonu obsługuje karty do 32GB (istnieje także wariant F620S ze wsparciem dla microSD do 128GB). Natomiast stosowane w nim karty SIM muszą być w rozmiarze nano. Aktualnie cena za egzemplarz pochodzący z oficjalnej, polskiej dystrybucji wynosi 999 złotych.
Dane techniczne LG Zero H650E:
- 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli ze szkłem ochronnym Gorilla Glass 3,
- Snapdragon 410 (cztery rdzenie ARM Cortex A53 1,21GHz) z Adreno 306,
- 1,5 GB RAM,
- 16 GB pamięci wbudowanej,
- Android 5.1.1 Lollipop z LG UX 4.0,
- slot kart microSD do 32 GB,
- WiFi 802.11 b/g/n,
- Bluetooth 4.1,
- LTE Cat. 4 (pobieranie danych 150Mbps, wysyłanie do 50Mbps),
- GPS, A-GPS, Glonass,
- aparat 13 Mpix z f/2.2,
- kamerka 8 Mpix z f/2.0,
- bateria 2050 mAh,
- wymiary: 142 x 71,8 x 7,4 mm,
- waga: 154 g.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z LG Zero, chętnie odpowiem na nie w komentarzach.