Przezroczyste obudowy smartfonów mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Mnie osobiście takie smartfony się bardzo podobają i z chęcią bym taki kupił. Dobrym wyborem mógłby być Xiaomi Mi 8 Explore Edition, który wśród innych smartfonów na rynku – a i samego podstawowego wariantu Xiaomi Mi 8 – wyróżnia się właśnie przezroczystymi pleckami. Czy aby na pewno?
O trendzie na przezroczyste obudowy smartfonów wypowiedziałem się już jakiś czas temu w tym artykule. Mam wrażenie, że ta moda, choć może nie na taką skalę, nadal trwa, czego dowodem są jedne z najnowszych filmów na kanale JerryRigEverything.
Xiaomi, wiedząc o tym trendzie, przygotowało model Mi 8 Explore Edition, który ma właśnie taką tylną obudowę. Pojawiły się jednak słowa mówiące o tym, że przezroczysty tył to tak naprawdę naklejka, a nie faktyczny podgląd na podzespoły się tam znajdujące.
To prevent some misleading information: you may not able to say it's a cheat. It is transparent, sort of, but it does not show the real components inside. For most people, transparent back = seeing real internal components. But Mi8 is like, plastic goldfish inside a fish tank
— Alpert7 (@Alpertcr7) May 31, 2018
Potwierdzeniem tego ma być opis przygotowany przez samo Xiaomi. Co prawda sam tekst jest w języku chińskim, jednak dzięki dzisiejszej technologii (czytaj: Google Translate) możemy zauważyć, że jedno zdanie potwierdza te przypuszczenia.
Postanowiłem więc przetłumaczyć zaznaczone zdanie na powyższym obrazku na język polski za pomocą wcześniej wspomnianego narzędzia (zwrot wersja eksploracyjna zamieniłem na angielski odpowiednik):
Przejrzyste komponenty w Xiaomi Mi 8 Explore Edition nie są relacją jeden-na-jeden z komponentami telefonu komórkowego.
Z tego opisu jasno wynika, że przezroczyste plecki w Mi 8 EE są lekkim oszustwem. Nie wiemy jednak czy znajduje się tam naklejka imitująca podzespoły urządzenia, czy coś innego, nieco lepszego. Trzeba jednak przyznać, że na renderach prasowych efekt ten wygląda naprawdę świetnie. A Wam jak się podoba? I czy przeszkadza Wam fakt, że obudowa nie odwzorowuje rzeczywistych komponentów jeden do jeden, jak ma to miejsce w HTC U12+?
POLECAMY RÓWNIEŻ:
https://www.tabletowo.pl/2017/05/05/przezroczyste-obudowy-smartfonow/
Źródło: @ChengmingAlpert