Sharp jest jednym z nielicznych producentów, którzy naprawdę mocno eksperymentują. W portfolio Japończyków można bowiem znaleźć „klasycznie” wyglądające propozycje, ale też dość „nietypowe”. Do tej ostatniej grupy bez wątpienia zaliczy się Sharp FS8016.
Smartfon pojawił się już w bazach dwóch benchmarków, więc wiemy o nim całkiem sporo. Co więcej, przetestowanie urządzenia bardzo często zwiastuje rychłą premierę, więc niewykluczone, że w przeciągu kilku najbliższych tygodni Sharp oficjalnie zaprezentuje ten model. Póki co Japończycy jednak nic na jego temat nie mówią.
Ale wcale nie muszą, ponieważ Geekbench i AnTuTu zdradziły nam mnóstwo informacji o Sharpie FS8016. Tym, co bez wątpienia wyróżni ten smartfon, będzie ekran o dość nietypowych proporcjach – ma on mieć bowiem rozdzielczość 2040×1080 pikseli, czyli trochę więcej niż „klasyczne” Full HD (1920×1080). Urządzenie napędzać ma ośmiordzeniowy (8 x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512.
Właściciele tego smartfona dostaną do dyspozycji również 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej (czy z możliwością rozszerzenia – raczej tak, aczkolwiek na razie pewności nie ma) oraz aparaty: 12 Mpix na tyle i 8 Mpix na przodzie. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat. To wszystko, co wiemy na temat Sharpa FS8016.
Mogę się mylić, ale osobiście mam wrażenie, że smartfon zadebiutuje na rynku jako Sharp Aquos R Compact. Jego render (podobno prawdziwy) widzicie na samej górze. I na pewno zauważyliście też, że ekran jest „wycięty” na górze. Możliwe, że stąd właśnie wynikają nietypowe proporcje rozdzielczości wyświetlacza – producent mógł chcieć zachować „klasyczne” Full HD (1080×1920), a za „naddatek” odpowiedzialny jest pasek na górze z „dziurą”. Brzmi nawet rozsądnie.
Jeżeli Sharp FS8016 to rzeczywiście Sharp Aquos R Compact, to muszę dodać, że smartfon ma podobno trafić do sprzedaży również w Europie. A to w przypadku urządzeń tej marki jest raczej rzadkością.
Źródło: Weibo (AnTuTu) dzięki The Android Soul, Geekbench