Wczoraj pisaliśmy, że Qualcomm zaprezentował trzy nowe Snapdragony: 423, 435 oraz 625. To jednak nie wszystkie nowości, jakie wzbogaciły portfolio amerykańskiego giganta. Do powyższych dołączył także pierwszy, dedykowany dla wearables procesor – Snapdragon Wear 2100.
Zastąpi on powszechnie obecnie stosowanego w smartwatchach Snapdragona 400. Ma również ułatwić dalszy rozwój tych urządzeń – dzięki niemu staną się one mniejsze i lżejsze, będą działały dłużej na pojedynczym ładowaniu oraz umożliwią jeszcze lepsze wsparcie dla wszelkich sensorów, co automatycznie przełoży się na większe zadowolenie użytkowników .
Snapdragon Wear 2100 w porównaniu ze Snapdragonem 400 jest o 30% mniejszy oraz o 25% bardziej energooszczędny, podobnie jak wbudowane sensory, które są o wiele dokładniejsze. Nie zabrakło też modułów łączności Bluetooth, Wi-Fi oraz LTE, zapewniających stałe połączenie z innymi urządzeniami oraz Internetem. W dodatku znacznie obniżono ich zapotrzebowanie na energię, co również przyczyni się do wydłużenia pracy na pojedynczym ładowaniu. Producenci mogą oczywiście zrezygnować z obecności modułu 3G/4G – taki wariant również jest dostępny.
Snapdragon Wear 2100 znajdzie zastosowanie w szerokim wachlarzu wearables: smartwatchy (zarówno tych dla dorosłych, jak i dla dzieci), inteligentnych opasek czy okularów (dosł. eyewear). Procesor jest już dostępny dla producentów i już wiadomo, że pierwszym klientem będzie LG, które ściśle współpracuje z Qualcommem w tej kwestii od ponad dwóch lat (czego przykładem jest m.in. Watch Urbane oraz Watch Urbane 2 LTE, który niestety z powodu pewnych problemów nie trafił jeszcze na rynek – szczegóły w linku). Pierwsze urządzenia Koreańczyków z układem Snapdragon Wear 2100 mają zadebiutować jeszcze w tym roku.
Źródło: Qualcomm