(fot. Pixabay)

Mecz Polska-Austria w TVP. Transmisja niedostępna przez atak DDoS

Drużyna Polski właśnie rozgrywa mecz z reprezentacją Austrii. Transmisja jest jednak niedostępna. Po raz kolejny winny jest atak DDoS.

Reprezentacja Polski rozpoczęła mecz z drużyną Austrii o godzinie 18:00 na stadionie w Berlinie. Aktualnie wynik to 1:1 po bramce Gernota Traunera w 9. minucie i Krzysztofa Piątka w 30. minucie spotkania.

Jeśli ktoś jednak chciałby obejrzeć mecz Polska-Austria w internecie, niestety tego nie zrobi. Telewizja Polska poinformowała, że znowu padła ofiarą ataku DDoS, przez co transmisja online jest niedostępna.

Profil TVP Info na portalu X poinformował, że uruchomiono alternatywną stronę z transmisją mecz.tvp.pl, ale także i ona nie działa, podobnie jak platforma TVP VOD pod adresem vod.tvp.pl/na-zywo i transmisja na stronie sport.tvp.pl.

Aktualizacja:

Transmisja na stronie mecz.tvp.pl jest już dostępna. Wynik w 63. minucie to nadal 1:1.

To już kolejny raz

Mecz Polska-Austria jest już kolejnym spotkaniem reprezentacji Polski, którego oglądanie w internecie zostało utrudnione. Wcześniej z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia, gdy polska drużyna spotkała się na boisku z Holendrami (z którymi ostatecznie przegrała, ale i tak kiełbasa jest lepsza niż ser, cytując jeden z transparentów).

Nie wiadomo, kto zaatakował infrastrukturę stron internetowych TVP, ale można się domyślać, że źródło znajduje się za wschodnią granicą Polski.